Jak dobierać buty do torebki?

 

buty damskieDobór kobiecej garderoby jest momentami tak skomplikowanym procesem, że może stawiać panie przed trudnymi dylematami odnoszącymi się do kwestii poszczególnych stylizacji. Nie pomagają też styliści oraz specjaliści od wizerunku, którzy momentami podają wzajemnie wykluczające się porady, przez co w ostateczności nie wiadomo już, co ze sobą zestawiać i jak nosić, żeby wizerunek był spójny i zgodny z obowiązującymi trendami. Najpopularniejszym kobiecym dylematem jest oczywiście właściwy dobór torebki do butów, jednak problem, który jeszcze do niedawna wydawał się nie być tak skomplikowany, dzisiaj już wywołuje powszechne debaty.

Stara „szkoła” mody jasno i wyraźnie wskazywała na konieczność zachowania kolorystycznej spójności i kupowaniu akcesoriów według ich barw, dzięki czemu uzyskiwało się pewność, że wszystko będzie ze sobą doskonale współpracować. Dzisiaj jednak kwestia obuwniczo-torebkowa nie jest już tak prosta i przejrzysta zwłaszcza, że – pomimo tego, że przeciętna kobieta ma w swojej szafie co najmniej kilkanaście par butów przeznaczonych na różne okazje i tyle samo torebek – może być jej wyjątkowo trudno rezygnować z ulubionej kopertówki tylko dlatego, że jej szpilki nie są dokładnie z takiego samego materiału czy też w takim samym kolorze, co ona. Jak więc postępować? Trudno jednoznacznie stwierdzić, przede wszystkim dlatego, że wszystko zależy od okazji oraz umiejętności spojrzenia na swój wizerunek jak na spójną całość. Zabawa kolorami, fakturami oraz stylami jest podstawą skutecznego żonglowania trendami, dlatego też warto nabywać umiejętność łączenia ich w ciekawe zestawy, nie zaburzające jednak proporcji sylwetki i nie sprawiające wrażenia przepychu czy wręcz przebrania. Czy zatem niebieskie szpilki będą pasowały do żółtej torebki? Jak najbardziej, o ile i jeden i drugi element będzie wykonany z tego samego materiału i zostanie wyeksponowany na jednolitym tle. Najprościej rzecz ujmując, intensywne kolory powinny być dopasowywane do prostych ubrań w stonowanych kolorach. Świetnie będzie się więc prezentować prosta mała czarna, w zestawieniu z takimi dodatkami, ponieważ dzięki temu można uniknąć posępności oraz „smutnego” wyglądu. Z kolei w sytuacji, kiedy cały nasz strój przeładowany jest bogatymi fakturami, wzorami lub kolorami, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawsze „uspokajanie” całości za pośrednictwem klasyki czyli czarnej torebki i czarnych butów. Jak więc widać możemy wprowadzać wskazówki projektantów i łączyć wytyczne starej i nowej szkoły mody w spójną całość, starając się jednak dopasowywać wszystko do okazji, własnego samopoczucia oraz stylu. Moda działa na naszą korzyść tylko wtedy, kiedy jest zgodna z naszym gustem oraz charakterem i podkreśla to, co mamy w sobie najlepszego zamiast sprawiać, że będziemy się czuć przebrani czy też schowani pod warstwami ubrań i dodatków.

O atrakcyjności kobiety decyduje ona sama, a ubranie, które nosi ma jedynie podkreślać jej atuty, dlatego też jeżeli czuje, że lepiej prezentuje się w standardowym i bezpiecznym zestawie, w którym buty i torebka są w tym samym kolorze, właśnie tak powinna się ubierać. Z kolei, kiedy wydaje jej się, że jej wygląd czy monochromatyczne ubranie potrzebuje przełamania, dobrze by było, gdyby sięgnęła po buty w odważnym kolorze lub torebkę o oryginalnym designie. W większości przypadków kobieca intuicja działa cuda pozwalając na trafne i oryginalne stylizacje, bez konieczności zgłaszania się do specjalistów od wizerunku czy projektantów mody. Jeżeli nie ma się pewności czy coś będzie ze sobą dobrze współgrało, warto podpatrywać gwiazdy spacerujące po czerwonych dywanach i sprawdzać jak na nich prezentują się określone zestawienia.  Warto skłaniać się dla przykładu ku nowym rozwiązaniom i poszukiwać modnych gadżetów w sieci. Na przykład na stronie http://www.etui-vintage.pl/, która proponuje modnym kobietom trwałe i jednocześnie eleganckie torebki skórzane. Przy takich produktach każde buty będą prezentować się klasycznie i elegancko.

 

Our website is protected by DMC Firewall!