Mieszkanie czy dom jednorodzinny – na co decydują się dziś Polacy

 

Firmy deweloperskie inwestują dzisiaj w dwa rodzaje nieruchomości. Jeden związany jest z budownictwem stricte biurowym. Nowoczesne budynku o charakterze biurowym wyrastają dziś jak grzyby po deszczu, ponieważ jest na nie ogromne zainteresowanie. Wydaje się, że inwestorzy dobrze wykorzystują więc swoją szansę w tym zakresie. Problem pojawia się natomiast przy nieruchomościach mieszkalnych. Przed inwestorami staje bowiem poważny wybór – w jaki rodzaj budynków zainwestować? Odpowiedź mimo badań rynkowych wcale nie jest taka prosta, ponieważ oczekiwania polskich rodzin zmieniają się w zasadzie z roku na rok. Proces inwestycyjny trwa z kolei przynajmniej dwa lata (poczynając od projektu architektonicznego, poprzez budowę obiektu, aż do jego wykończenia i oddania kluczy). Raz podjętej decyzji nie można więc ot tak zmienić. Na jakie rozwiązania w takich przypadkach decydują się firmy deweloperskie?

Mieszkania kuszą standardem, jakością i ciekawą lokalizacją

Nowe nieruchomości mieszkalne powstają dzisiaj w zasadzie w każdym większym mieście. Na uwagę zasługują nietypowe realizacje projektów, na przykład innowacyjne mieszkania w Poznaniu czy ciekawe nieruchomości mieszkalne z Jeleniej Góry, które powstały w samym sercu jednego z parków (nie ingerując oczywiście w najbliższą florę i faunę). Z całą pewnością można przyznać tego rodzaju inwestycjom szóstkę z plusem. Największym dowodem na udane projekty jest jednak zadowolenie mieszkańców wymienionych budynków. Warto również zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszą się tak zwane osiedla zamknięte, w skład których wchodzi kilka bloków mieszkalnych otoczonych ogrodzeniem i chronionych przez wynajętą ochronę oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny.

Osiedla domków jednorodzinnych są oferowane dla miłośników wygody

Charakter osiedla zamkniętego mogą mieć również wybudowane domy jednorodzinne, które coraz częściej także zamyka się na określonej powierzchni tworząc tym samym mini osiedle, nierzadko naprawdę niewielkie (składające się z kilkunastu domków jednorodzinnych lub dwurodzinnych). Zaletą takich miejsc jest często to, że są zlokalizowane za miastem. Takie inwestycje z pewnością trafiają do osób, które na co dzień mają dość wielkomiejskiego szumu miasta. Co istotne, odległość między osiedlem a miastem nie jest duża, a między dwoma punktami znajduje się zazwyczaj szybka droga dojazdowa. Większe miasta dbają o to, by na osiedla podmiejskie dojeżdżała komunikacja miejska, co także sprzyja popularności takich miejsc. W cenie są zarówno domu jednorodzinne, jak i tak zwane bliźniaki, w których mieszkają dwie rodziny.

Czy firmy deweloperskie znajdą korzystne wyjście z sytuacji?

Wydaje się, że na odpowiedź zawartą w śródtytule firmy deweloperskie oraz inwestorzy budowlani odpowiadają na każdym kroku. Niezależnie bowiem od tego, jakie projekty zostają zrealizowane, każda nowo powstała nieruchomość mieszkalna cieszy się sporym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania Jelenia Góra czy Poznań są miastami, które w tym zakresie wiodą w ostatnim czasie prym. Domy jednorodzinne z powodzeniem kupowane są przez polskie rodziny na przykład pod Warszawą czy na Pomorzu. Wydaje się, że zdania wśród Polaków zawsze będą w jakiś sposób podzielone, dlatego decydowanie się na jeden rodzaj tworzonej nieruchomości byłoby błędem lub co najmniej niedopatrzeniem ze strony firm deweloperskich. Z powodzeniem można więc realizować różne inwestycje z przeświadczeniem, że każdy obiekt dotrze do zainteresowanej grupy odbiorców. Duże znaczenie ma tutaj oczywiście reklama kierowana do wybranych na podstawie zbadanego rynku środowisk.

Odpowiedź, na pytanie – które nieruchomości Polacy wybierają dzisiaj najczęściej – nie może być więc udzielona jednoznacznie. W zależności od potrzeb polskie rodziny decydują się albo na opcję mieszkania w bloku, albo na opcję domu jednorodzinnego. Wydaje się, że decyzja jest tutaj podejmowana na poziomie indywidualnym, a nie masowym.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!