Nowoczesne apartamenty

Rynek nieruchomości mieszkalnych jest dzisiaj bardzo bogaty. Jeśli poszukujemy wysokiego standardu, z pewnością powinniśmy skupić się na mieszkaniach i apartamentach oferowanych przez profesjonalnych deweloperów na rynku pierwotnym. To właśnie takie nieruchomości spełnią nasze oczekiwania pod względem komfortu, bezpieczeństwa czy dostępnej przestrzeni. Co warto zatem wiedzieć na temat nowoczesnych apartamentów? Czym różnią się od standardowych mieszkań proponowanych na rynku wtórnym? W jakich lokalizacjach na przestrzeni ostatnich lat powstawały apartamenty? Jeśli chcemy nabyć nieruchomość tego typu, powinniśmy poznać odpowiedzi na wspomniane wcześniej pytania. Jak się bowiem okazuje, tak naprawdę niewiele osób wie, jak właściwie odróżnić tradycyjne mieszkanie od apartamentowca.

Metraż nowoczesnego apartamentu

O tym, że mamy do czynienia z apartamentem, z pewnością poinformuje nas sam metraż nieruchomości. Firmy deweloperskie inwestujące w nowe osiedle czy blok mieszkalny z reguły oferują swoim klientom zarówno mieszkania, jak i apartamenty. Przykłady takich inwestycji znajdziemy na stronie http://www.wechta.pl/. Warto oczywiście zaznaczyć, że większych lokali najczęściej jest dużo mniej niż standardowych mieszkań. Czasami jest to wyłącznie jeden apartament. Innym razem dwa bądź trzy. 

Apartament a kondygnacja

Jeśli chodzi o kondygnację, zazwyczaj deweloperzy „umieszczają” apartamenty na najwyższym bądź na najniższym piętrze. Zaletą ostatniej kondygnacji bardzo często jest widok. Dodatkowym atutem jest również taras, który może posiadać nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Jeśli chodzi z kolei o parter, zaletą takiego położenia jest ogródek, dzięki któremu apartament przypomina często wolno stojący dom. Trudno wskazać na chwilę obecną, który wybór towarzyszy deweloperom częściej. 

Apartament czy mieszkanie

W dobie XXI wieku nadużywa się słowa „apartament”. Często na określenie nieruchomości, które tak naprawdę są po prostu standardowymi mieszkaniami oferowanymi na rynku pierwotnym. Jak zatem odróżnić prawdziwy apartament od lokalu mieszkalnego? 

Warto pamiętać przede wszystkim o wspomnianej już wcześniej przestrzeni, która może być nawet kilkukrotnie większa niż metraż mieszkania. W przypadku apartamentów nierzadko wyodrębniane są pomieszczenia, których z reguły na próżno szukać w mieszkaniach. Mowa tutaj między innymi o schowkach czy garderobach. 

W budynku, w którym zlokalizowany jest apartament powinny znajdować się takie elementy jak: winda, parking podziemny (bądź garaże podziemne) czy centrum rekreacyjne dla mieszkańców.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!