Randkowanie nowej generacji

Zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie sprawiają, że wszyscy narzekamy na coraz mniej wolnego czasu. Najczęściej w ciągu tygodnia zajęci jesteśmy pracą, dodatkowymi zleceniami, a także swoim hobby. Naładowany grafik sprawia, że nie mamy czasu na wizyty w nowych miejscach, a także poznawanie nowych osób. Czy istnieje sposób na to by w ciągu jednego wieczora poznać kilka pasjonujących osób? Oczywiście, że tak. Wystarczy skorzystać z tak zwanej szybkiej randki.

Idea speed datingu zrodziłą się w Stanach Zjednoczonych i w skrócie polega na spotkaniu się w wyznaczonym wcześniej lokalu 10 kobiet i 10 mężczyzn, którzy na rozmowę ze sobą mają około 5-7 minut. Po tym czasie zaznaczają na odpowiedniej kartce, czy pragną poznać wybraną osobę bliżej, jeżeli zarówno on, jak i ona zaznaczyli, iż są zainteresowani dalszą znajomością w ciągu 24 godzin otrzymują od organizatorów swoje maile i mogą dalej kontynuować znajomość. Idea szybkich randek odpowiada zapotrzebowaniom współczesnego człowieka do nawiązywania wielu znajomości w krótkim czasie. Dzięki szybkiej randce w ciągu 1,5 godziny poznajesz 10 mężczyzn lub 10 kobiet i decydujesz, czy któraś z nich zainteresowała cię bliżej. W żadnym miejscu w ciągu jednego wieczora nie poznasz tak wielu interesujących osób – oszczędzasz więc w ten sposób czas i możesz spędzić go w przemiłym towarzystwie.

Dzięki tego rodzaju spotkaniom sprecyzujemy swoje oczekiwania, co do idealnej osoby. Dowiemy się, jacy ludzie nas nie interesują, z jakimi mężczyznami, czy kobietami nie chcemy się spotykać i dlaczego. Poznamy także lepiej samych siebie, zobaczymy w jaki sposób kreujemy siebie i dlaczego. Szybka randka Poznań jest swego rodzaju ciekawym eksperymentem psychologicznym.

Speed dating ta także alternatywa dla wszelkiego rodzaju portali randkowych, na których poznajesz osoby jedynie online i nie jesteś w stanie ich ocenić wizualnie, co zresztą później przynieść może rozczarowanie. Na szybkiej randce stajesz z danymi osobami twarzą w twarz i wymieniasz swoje poglądy. Nie tracisz czasu na przedłużającą się korespondencję internetową, ponieważ od razu możesz zweryfikować daną osobę poprzez jej gesty i poglądy. Nawiązywana w teks sposób znajomość jest niezobowiązująca ponieważ nikt z uczestników nie zna twoich danych, jesteś w danym miejscu całkowicie incognito.

Ten sposób poznawania nowych osób jest z pewnością oryginalnym doświadczeniem, dzięki któremu możesz świetnie się bawić i spędzić miły wieczór w gronie ciekawych osób. Co prawda niektórzy mogą narzekać, iż szybka randka przypomina zakupy w markecie, ponieważ wybierasz jedynie to, co ci się podoba. Warto jednak przemyśleć to, jak zachowujemy się, gdy poznajemy nowe osoby w „normalny” sposób . Czy nie oceniamy ich ze względu na wygląd? Czy nie zaliczamy ich od razu do danej kategorii osób? Z pewnością także w trakcie codziennych kontaktów przeprowadzasz różnego rodzaju akcje klasyfikujące. Szybka randka ma jednak przewagę nad zwykłymi spotkaniami i nawiązywaniem nowych kontaktów ponieważ zamiast tracić wieczór z jedną osobą, która okazać się może niewłaściwa, poznajesz 10 osób, masz więc większe prawdopodobieństwo na poznanie tej jedynej, idealnej osoby, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.  

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!