Randkowanie nowej generacji

Zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie sprawiają, że wszyscy narzekamy na coraz mniej wolnego czasu. Najczęściej w ciągu tygodnia zajęci jesteśmy pracą, dodatkowymi zleceniami, a także swoim hobby. Naładowany grafik sprawia, że nie mamy czasu na wizyty w nowych miejscach, a także poznawanie nowych osób. Czy istnieje sposób na to by w ciągu jednego wieczora poznać kilka pasjonujących osób? Oczywiście, że tak. Wystarczy skorzystać z tak zwanej szybkiej randki.

Idea speed datingu zrodziłą się w Stanach Zjednoczonych i w skrócie polega na spotkaniu się w wyznaczonym wcześniej lokalu 10 kobiet i 10 mężczyzn, którzy na rozmowę ze sobą mają około 5-7 minut. Po tym czasie zaznaczają na odpowiedniej kartce, czy pragną poznać wybraną osobę bliżej, jeżeli zarówno on, jak i ona zaznaczyli, iż są zainteresowani dalszą znajomością w ciągu 24 godzin otrzymują od organizatorów swoje maile i mogą dalej kontynuować znajomość. Idea szybkich randek odpowiada zapotrzebowaniom współczesnego człowieka do nawiązywania wielu znajomości w krótkim czasie. Dzięki szybkiej randce w ciągu 1,5 godziny poznajesz 10 mężczyzn lub 10 kobiet i decydujesz, czy któraś z nich zainteresowała cię bliżej. W żadnym miejscu w ciągu jednego wieczora nie poznasz tak wielu interesujących osób – oszczędzasz więc w ten sposób czas i możesz spędzić go w przemiłym towarzystwie.

Dzięki tego rodzaju spotkaniom sprecyzujemy swoje oczekiwania, co do idealnej osoby. Dowiemy się, jacy ludzie nas nie interesują, z jakimi mężczyznami, czy kobietami nie chcemy się spotykać i dlaczego. Poznamy także lepiej samych siebie, zobaczymy w jaki sposób kreujemy siebie i dlaczego. Szybka randka Poznań jest swego rodzaju ciekawym eksperymentem psychologicznym.

Speed dating ta także alternatywa dla wszelkiego rodzaju portali randkowych, na których poznajesz osoby jedynie online i nie jesteś w stanie ich ocenić wizualnie, co zresztą później przynieść może rozczarowanie. Na szybkiej randce stajesz z danymi osobami twarzą w twarz i wymieniasz swoje poglądy. Nie tracisz czasu na przedłużającą się korespondencję internetową, ponieważ od razu możesz zweryfikować daną osobę poprzez jej gesty i poglądy. Nawiązywana w teks sposób znajomość jest niezobowiązująca ponieważ nikt z uczestników nie zna twoich danych, jesteś w danym miejscu całkowicie incognito.

Ten sposób poznawania nowych osób jest z pewnością oryginalnym doświadczeniem, dzięki któremu możesz świetnie się bawić i spędzić miły wieczór w gronie ciekawych osób. Co prawda niektórzy mogą narzekać, iż szybka randka przypomina zakupy w markecie, ponieważ wybierasz jedynie to, co ci się podoba. Warto jednak przemyśleć to, jak zachowujemy się, gdy poznajemy nowe osoby w „normalny” sposób . Czy nie oceniamy ich ze względu na wygląd? Czy nie zaliczamy ich od razu do danej kategorii osób? Z pewnością także w trakcie codziennych kontaktów przeprowadzasz różnego rodzaju akcje klasyfikujące. Szybka randka ma jednak przewagę nad zwykłymi spotkaniami i nawiązywaniem nowych kontaktów ponieważ zamiast tracić wieczór z jedną osobą, która okazać się może niewłaściwa, poznajesz 10 osób, masz więc większe prawdopodobieństwo na poznanie tej jedynej, idealnej osoby, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.  

 

Our website is protected by DMC Firewall!