Wyślij kwiaty przez Internet!

 

kwiaty mieszaneTrudno znaleźć osobę, która nie lubi miłych niespodzianek, dlatego niezwykle chętnie sięgamy po rozwiązania pozwalające nam zaskoczyć bliską osobę. Ze względu jednak, że nie zawsze mamy możliwość działania w sposób bezpośredni i z zachowaniem osobistego kontaktu, przestrzeń Internetu wydaje się być idealnym narzędziem. Czy jednak miejsca takie, jak kwiaciarnie internetowe są dobrym rozwiązaniem? Sfera wirtualna podbiła nie tylko nasze serca, ale i opanowała całe współczesne życie, mało kto dziwi się więc, że możliwe jest zamawianie za pośrednictwem Sieci produktów spożywczych, tapet, materiałów budowlanych, a nawet...zwierząt. Kwiaty nie powinny być więc żadnym zaskoczeniem zwłaszcza, że taki biznes przyjął się na polskim gruncie niesamowicie dobrze.

Ze względu na to, że zgodnie z tradycją historyczną – ciągle jesteśmy wielkimi romantykami, możliwość obdarowania bliskiej osoby wiązanką róż czy tulipanów jest atrakcyjną propozycją zwłaszcza, że jakość usługi nie rożni się wcale od tego, co mamy możliwość zobaczyć na przykładzie standardowych, „stacjonarnych” kwiaciarni. Niewątpliwym plusem jest jednak możliwość zachowania anonimowości, co zwiększa tylko wartość niespodzianki. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby w sposób pośredni powiedzieć komuś jak bardzo jest nam bliski, poczta florystyczna spełni wszystkie nasze oczekiwania. Oczywiście nie musimy od razu zakładać, że tego typu miejsca służą wyłącznie osobom cierpiącym na chorobliwą nieśmiałość, ponieważ praktycznie każda kwiaciarnia internetowa, taka jak na przykład popularna kwiaciarnia online, oferuje swoje kwiaty i usługi także tym klientom, którzy najzwyczajniej w świecie nie mają możliwości osobistego wręczenia wiązanki. Wiadomo też, że okazje mogą być różne i nie muszą to być wcale Walentynki czy zaręczyny. Poczta florystyczna jest miejscem, które uwzględnia rozmaite potrzeby, dlatego większość wiązanek dopasowanych jest do charakteru najpopularniejszych okazji. Jeżeli zależy więc nam na wysłaniu kwiatów rodzicom z okazji rocznicy ślubu, możemy zaopatrzyć się w adekwatny bukiet. Podobnie zresztą możemy zrobić w przypadku bardziej oficjalnych wydarzeń, nie zawsze bowiem kwiaty wręczane są osobom „bliskim naszemu sercu”.

czerwony bukietWiele osób obawia się jakości usługi, ponieważ działalność zapośredniczona przez Internet pociąga za sobą opcję niewywiązania się ze zleconego zadania. Większość osób, która zdecydowała się jednak na współpracę z wirtualną kwiaciarnią była zadowolona z efektu zwłaszcza, że przeważająca część usługodawców dba o klientów pilnując, aby oferowane wiązanki nie odbiegały od tych, których zdjęcia znaleźć można w oficjalnych galeriach umieszczanych na stronach internetowych. Bukiety są zabezpieczane solidnymi opakowaniami i przewożone w taki sposób, aby nie zostały uszkodzone, dlatego odbiorcy nie powinni obawiać się niskiej jakości kwiatów, nawet jeżeli czasami muszą spędzić w samochodzie kuriera dobrych kilka godzin. Zazwyczaj przed nadaniem kwiatów klient otrzymuje zdjęcie przygotowanego bukietu, dzięki czemu może wcześniej zobaczyć czy układ kolorystyczny faktycznie jest dokładnie taki, jaki zamawiał. Jako, że nie jest w stanie zobaczyć miny obdarowywanej osoby, taka fotografia może chociaż w niewielkim procencie rekompensować niemożność wręczenia prezentu osobiście.

Kwiaty są częścią składową uniwersalnego języka, którym ludzie na całym świecie posługują się od lat, dlatego sukces kwiaciarni internetowej nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Ze względu na to, że większość usług dostosowana jest w sposób elastyczny do potrzeb i oczekiwań klientów, najczęściej możliwe jest także komponowanie własnych wiązanek i wzbogacanie ich o niezbędne upominki, takie jak chociażby pluszowe misie, listy, kartki okolicznościowe, czekoladki oraz ramki ze zdjęciami. Takie kompozycje mogą okazać się idealnym prezentem, dostosowanym do rozmaitych typów osobowości i charakterów uroczystości. Z całą pewnością taki gest zostanie doceniony w każdej sytuacji, nie trzeba się więc obawiać, że propozycja niespodzianki zostanie odrzucona. Wydaje się bowiem, że nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby kwiatów i wszystkiego, co z nimi związane. Kwiaty to przecież tylko symbol, za którym ukrywa się odpowiedni gest, troska o obdarowywaną osobę oraz pamięć o ważnych dla niej wydarzeniach. Kwiaciarnia internetowa oraz wszystko, co jest z nią bezpośrednio związane okazuje się być zatem strzałem w dziesiątkę, sprawdzając się w przypadku wszystkich obdarowywanych i obdarowujących. Czy zatem można powiedzieć, że poczta florystyczna jest opcją dla leniwych i tych, którzy boją się bezpośredniej konfrontacji? Absolutnie nie! Sukces przedsięwzięcia pokazuje tylko i wyłącznie, że drzemie w nas romantyczna dusza, która raz po raz ujawnia się, wychodząc na światło dzienne. Chociaż czasami bardzo chcemy być obok bliskiej osoby, nie zawsze mamy taką możliwość. Kwiaciarnia internetowa może być więc ciekawą alternatywą, wychodzącą naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom, dlatego nie powinno się zapominać o oferowanych przez nią usługach w ważnych dla nas dniach.

 

Our website is protected by DMC Firewall!